Hollywood yıldızı Chris Pratt’ten para itirafı

Kilo verdikten ve Arnold Schwarzenegger’in kızı Katherine’le evlendikten sonra kariyerinde büyük sıçrama yaşayan 44 yaşındaki ABD’li aktör, SiriusXM’in “Sway In The Morning” programına konuk oldu.

Pratt, programda, parayı nasıl kullanacağını bilmediği için 2,4 milyon TL’lik (75 bin dolar) ilk oyunculuk maaşının tamamını boşa harcadığını açıkladı.

İlk kazandığı paranın harcama konusunda zorluk yaşamasına neden olup olmadığı sorulduğunda yıldız, bunun kendisi için tam tersi olduğunu söyledi: “Oh hayır hayır. Hiçbir zaman paramın bitmeyeceği izlenimine kapılmıştım,” dedi.

Ünlü oyuncu, gençken kendisine hiçbir zaman finansal okuryazarlık öğretilmediğini ve bu nedenle parayı nasıl kullanacağını veya yöneteceğini bilmediğini açıkladı. Pratt, ilk parasını Hawaii ve Avustralya gibi dünyanın farklı yerlerine tatile giderek harcadığını belirtti.

Aktör sözlerine, “Bir şekilde durup ‘Pekala, bu konuda akıllıca davranmam lazım’ demem epey zaman aldı. ‘Ne yapacağım’ diye düşünmem gerekiyordu. Bir gün çalışmayı bırakırsam hala iyi olacağım noktaya nasıl geleceğim?” şeklinde devam etti.

Hayatının ilerleyen dönemlerinde bir mali plan oluşturmanın “büyümemin adımlarından biri” olduğunu belirtirken bir işinden kazandığı parayla annesine av almasının kendisine “işte başardım” anını hissettirdiğini de ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir